Miluše Voborníková

V září 2006 vyšlo u Supraphonu nové CD Miluška Voborníková (Pop galerie) obsahující písničky od roku 1969 - 2005.

zpěvačka a herečka

Kariéra Miluše Voborníkové začala v divadle Semafor, když v osmnácti letech vyhrála konkurs jako zpěvačka. Vystupovala v divadelních, televizních i zájezdových pořadech Semaforu s Jiřím Grossmannem, Miloslavem Šimkem, Jiřím Suchým, Jiřím Šlitrem a dalšími umělci. Po vzniku Divadla Jiřího Grossmanna se stala jeho členkou. Již od roku 1972 spolupracovala také s Petrem Spáleným a Apollobeatem. Umisťovala se na předních místech ankety Zlatý slavík.
V roce 1970 získala Cenu publika na festivalu Děčínská kotva a rok poté Cenu novinářů na festivalu v polských Sopotech. Dnes tato spolupráce pokračuje s nynější skupinou Apollo. Současně je Miluše protagonistkou dvou pořadů pro děti. Převážná většina jejích gramofonových nahrávek vyšla u firmy Supraphon. Mezi hity patřily písničky jako Gimmi det ding, V Čibu je bál, Baletka Lenka, Prej v létě, Pod modrou oblohou, Mně se zdá, Dřív se sny rozplynou, Tvůj stín a další. Miluše Voborníková se uplatnila také jako herečka např. v dvoudílné televizní inscenaci Lev je v ulicích, v níž hrála po boku Vladimíra Menšíka, v televizních muzikálech Znojemské slavnosti a Miláček s Waldemarem Matuškou, v několika pohádkách a filmech Jsem nebe a Ženy v obsajdu. 

2001 - 2002 vystupovala v muzikálech Jiřího Bareše Romeo a Julie (Režie Petr Novotný) v roli Kapuletové a v muzikálu Babička (Richard Pachman) v roli kněžny.

CD A MC s názvem Miluška Voborníková (1999 Popron Music 54 336-2) 

Profilový sampler písniček z různých období kariéry. Album obsahuje 17 titulů počínaje původní nahrávkou Gimmi det ding na níž zpívá s Jiřím Grossmannem. Nechybí původní nahrávky písní Ráda mám ráno probuzené, Dobře že tě mámo mám, Svatba, Líbej mě víc, Pupákova píseň lásky (také s Jiřím Grossmannem), Měj mě rád, Dej mi lásku, Píseň pro všechny, duet s P. Spáleným Mně se zdá a dále nové nahrávky Fata morgana, Poslední bál, Deštivý den, Gabin, Úsměv je lék, Blázny mívá ráda a Divadýlko moudrých klaunů.

DISKOGRAFIE

Profilová alba:
LP MILUŠKA VOBORNÍKOVÁ (1972)
LP DOTEKY (1976)

Supraphon dále vydal s Miluší Voborníkovou 36 singlů

Kompilační alba, MC a CD:
LP SEMAFOR: BÁSNÍCI A SEDLÁCI (1971)
LP PRAGUE POP APOSTLES (1972)
12 PRO MLADÝ SVĚT (1972)
LP HIFIKLUB (1975)
LP VÁCLAV HYBŠ a jeho hosté (1976)
LP MILOSLAV ŠIMEK a LUDĚK SOBOTA (1980)
LP JIŘÍ GROSSMANN: ANO, PANE JIŘÍ (1988)
CD JIŘÍ GROSSMANN: SVÉ BANJO ODHAZUJI V DÁL (1991)
CD Best Of PETR SPÁLENÝ (1993)
CD JEN MĚ VYZVI LÁSKO NA SOUBOJ (1994) Apollo Records Comp
MC ÚSMĚV JE LÉK (1995) Apollo Records Comp
CD COUNTRY POP JUKEBOX (1995) Bonton Music
CD MILUŠKA VOBORNÍKOVÁ (1999) Popron Music
CD MILUŠKA VOBORNÍKOVÁ Pop galerie (2006) Supraphon

Dále jsou nahrávky Miluše Voborníkové na mnoha dalších výběrech písní


Copyright © Petr Spálený 2009, Vytvořil: EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS
Domů